امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | ماسک صورت شگفت انگیز آلوئه ورا

جوان ترین انجمن ایرانی

ماسک صورت شگفت انگیز آلوئه ورا

ماسک صورت شگفت انگیز آلوئه ورا

آلوئه ورا به عنوان پاک کننده شناخته شده است ، نرم کننده ، خاصیت بهبودی و مرطوب کنندگی را دارد . ماسک آلوئه ورا مناسب برای پوست های خشک و آسیب دیده و افتاب سوخته مناسب است .
از آلوئه ورا به دلیل داشتن مواد معدنی ، آنزیم ، ویتامین ها و اسیدهای آمینه در محصولات آرایشی استفاده می کنند .
اگر چه ژل آلوئه ورا در تمام فروشگاه های آرایشی و داروخانه ها موجود می باشد و می تواند به طور مستقیم روی پوست قرار گیرد ، با این وجود از ماسک طبیعی آن بیشتر استفاده می شود . این ماسک را به صورت هفتگی روی پوست استفاده کنید ، تفاوت را روی پوست خود احساس خواهید کرد .
آلوئه ورا گیاهی طبیعی است ، با این وجود در بعضی افراد بر روی پوست حساسیت ایجاد می کند . به این دلیل قبل از استفاده از هرگونه ماسکی بر روی پوست خود ابتدا روی بازوی خود تست کنید .
پوست های مستعد آکنه :
برای آماده کردن ماسک ، شما به چند برگ تازه آلوئه ورا و عسل نیاز دارید . برگ های آلوئه ورا را خوب بشویید و به قطعات کوچک تقسیم کنید . سپس در تابه نیم لیتر آب تصفیه شده بریزید و روی حرارت بگذارید ، برگ های آلوئه ورا را در آب در حال جوش بریزید و بگذارید ۱۵ دقیقه بجوشد بعد از آن از روی حرارت بردارید ، تکه های الوئه ورا را فورا از آب جدا کنید و ۴ قاشق غذاخوری عسل را در آب گرم بریزید و بگذارید عسل در آب حل شود .
بعد از ۱ ساعت یا بیشتر هنگامی که ترکیب خنک شد ، بر روی پوست بگذارید . بگذارید ۱۵ دقیقه روی پوست بماند بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را با یک پا کننده ی ملایم شستشو دهید و دقت کنید که ماسک از روی پوست کاملا پاک شده باشد چون در بعضی موارد باعث حساسیت می شود . برای راحت شدن از شر آکنه و جوش ماسک را هفته ای ۱ مرتبه روی پوست استعمال کنید .
پوست آفتاب سوخته :
آلوئه ورا خاصیت شفابخش بر روی پوست دارد ، مخصوصا پوست های آفتاب سوخته را نرم می کند . برای آماده کردن ماسک برای چنین پوستی ، به شربت آلوئه ورا ، ژل آلوئه ورا و اسانس گل رز نیاز دارید . در کاسه ای ۲ قاشق غذاخوری شربت آلوئه ورا ، نصف قاشق غذاخوری ژل و ۲ قطره اسانس گل رز بریزید و خوب با هم ترکیب کنید . سپس بر روی قسمت های آفتاب سوخته پوست ، صورت ، بازوها ، پا ، گردن که در معرض آفتاب هستند بگذارید . اجازه بدهید که این ترکیبات به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست بماند ، بعد از ۱۰ دقیقه با آب گرم شستشو دهید . برای راحت شدن از شر قسمت های آفتاب سوخته پوست از این ماسک هر روز استفاده کنید .
پوست های حساس :

برای آماده کردن ماسک برای چنین پوستی به ژل آلوئه ورا ، ماست و آب خیار نیاز دارید . ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا ، ۳ قاشق غذاخوری آب خیار و ۱ قاشق غذاخوری ماست را در کاسه بریزید و با هم ترکیب کنید و به مدت ۱۵ دقیقه  بر روی تمامی صورت و گردن بگذارید ، سپس با آب ولرم پوست خود را شستشو دهید . ماست و خیار تمام آلودگی و چربی اضافی پوست را تمیز می کنند . این ماسک پوست های حساس را لطیف و مرطوب می کند .

تهیه و ترجمه : گروه سلامت بروزترین ها

اختصاصی بروزترین ها

تاریخ: ۱۳۹۱/۰۳/۱۸ | بازدید:

مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
بهترین سایت تبلیغاتی
ارسال نظر در "ماسک صورت شگفت انگیز آلوئه ورا"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.