امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | ماسک صورت شگفت انگیز آلوئه ورا

جوان ترین انجمن ایرانی

ماسک صورت شگفت انگیز آلوئه ورا

ماسک صورت شگفت انگیز آلوئه ورا

آلوئه ورا به عنوان پاك كننده شناخته شده است ، نرم كننده ، خاصيت بهبودي و مرطوب كنندگي را دارد . ماسك آلوئه ورا مناسب براي پوست هاي خشك و آسيب ديده و افتاب سوخته مناسب است .
از آلوئه ورا به دليل داشتن مواد معدني ، آنزيم ، ويتامين ها و اسيدهاي آمينه در محصولات آرايشي استفاده مي كنند .
اگر چه ژل آلوئه ورا در تمام فروشگاه هاي آرايشي و داروخانه ها موجود مي باشد و مي تواند به طور مستقيم روي پوست قرار گيرد ، با اين وجود از ماسك طبيعي آن بيشتر استفاده مي شود . اين ماسك را به صورت هفتگي روي پوست استفاده كنيد ، تفاوت را روي پوست خود احساس خواهيد كرد .
آلوئه ورا گياهي طبيعي است ، با اين وجود در بعضي افراد بر روي پوست حساسيت ايجاد مي كند . به اين دليل قبل از استفاده از هرگونه ماسكي بر روي پوست خود ابتدا روي بازوي خود تست كنيد .
پوست هاي مستعد آكنه :
براي آماده كردن ماسك ، شما به چند برگ تازه آلوئه ورا و عسل نياز داريد . برگ هاي آلوئه ورا را خوب بشوييد و به قطعات كوچك تقسيم كنيد . سپس در تابه نيم ليتر آب تصفيه شده بريزيد و روي حرارت بگذاريد ، برگ هاي آلوئه ورا را در آب در حال جوش بريزيد و بگذاريد 15 دقيقه بجوشد بعد از آن از روي حرارت برداريد ، تكه هاي الوئه ورا را فورا از آب جدا كنيد و 4 قاشق غذاخوري عسل را در آب گرم بريزيد و بگذاريد عسل در آب حل شود .
بعد از 1 ساعت يا بيشتر هنگامي كه تركيب خنك شد ، بر روي پوست بگذاريد . بگذاريد 15 دقيقه روي پوست بماند بعد از 15 دقيقه صورت خود را با يك پا كننده ي ملايم شستشو دهيد و دقت كنيد كه ماسك از روي پوست كاملا پاك شده باشد چون در بعضي موارد باعث حساسيت مي شود . براي راحت شدن از شر آكنه و جوش ماسك را هفته اي 1 مرتبه روي پوست استعمال كنيد .
پوست آفتاب سوخته :
آلوئه ورا خاصيت شفابخش بر روي پوست دارد ، مخصوصا پوست هاي آفتاب سوخته را نرم مي كند . براي آماده كردن ماسك براي چنين پوستي ، به شربت آلوئه ورا ، ژل آلوئه ورا و اسانس گل رز نياز داريد . در كاسه اي 2 قاشق غذاخوري شربت آلوئه ورا ، نصف قاشق غذاخوري ژل و 2 قطره اسانس گل رز بريزيد و خوب با هم تركيب كنيد . سپس بر روي قسمت هاي آفتاب سوخته پوست ، صورت ، بازوها ، پا ، گردن كه در معرض آفتاب هستند بگذاريد . اجازه بدهيد كه اين تركيبات به مدت 10 دقيقه روي پوست بماند ، بعد از 10 دقيقه با آب گرم شستشو دهيد . براي راحت شدن از شر قسمت هاي آفتاب سوخته پوست از اين ماسك هر روز استفاده كنيد .
پوست هاي حساس :

براي آماده كردن ماسك براي چنين پوستي به ژل آلوئه ورا ، ماست و آب خيار نياز داريد . 2 قاشق غذاخوري ژل آلوئه ورا ، 3 قاشق غذاخوري آب خيار و 1 قاشق غذاخوري ماست را در كاسه بريزيد و با هم تركيب كنيد و به مدت 15 دقيقه  بر روي تمامي صورت و گردن بگذاريد ، سپس با آب ولرم پوست خود را شستشو دهيد . ماست و خيار تمام آلودگي و چربي اضافي پوست را تميز مي كنند . اين ماسك پوست هاي حساس را لطيف و مرطوب مي كند .

تهیه و ترجمه : گروه سلامت بروزترین ها

اختصاصی بروزترین ها

تاریخ: 2012/06/07 | بازدید:

مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
بهترین سایت تبلیغاتی
سهیل می گوید: (2014/09/23)

میشه آلوورا رو به تمام پوست زد

ارسال نظر در "ماسک صورت شگفت انگیز آلوئه ورا"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.